שבע דקות חימום קולי שיעשו את ההבדל

תרגילי חימום קולי שכל אחד יכול לעשות לפני שעור, אודישן או מופע

התרגילים לפי הופעתם בסרטון ההדרכה

לפני הכל – סקירה על הגוף ותרגילי פתיחה ויציבה:
עמידה ישרה, כתפיים משוחררות, חלק עליון של הגוף פתוח, רגליים נטועות בקרקע וברכיים לא נעולות, הראש מונח בקו ישר לצוואר ולעמוד השדרה. לסת רפויה והגוף מוכן להתחיל חימום קולי. אפשר לעשות סדרת תרגילי מתיחות ושיחרור עוד לפני שמתחילים בתרגילי החימום.
דוגמאות לתרגילי נשימה:
מתחילים בהוצאת אוויר על העיצור ‘שין’ בחוזקה וריקון הריאות מאוויר. מניחים יד על הבטן התחתונה וזו תהיה הסמן שלנו לשאיפה ולנשיפה נכונות. האוויר נכנס בצורה אוטומטית וקיר הבטן משתחרר קדימה. תרגיל 3 4 5 מכניסים אוויר בספירה על 3 פעימות, משהים בגוף 4 פעימות ונושפים החוצה על 5 פעימות על העיצור סמך. אפשר להכפיל את המספרים ולהאריך את התרגיל לפי יכולתכם. יש שמגיעים לנשיפה של עד דקה. לא צריך למהר. כל פעם לנשוף קצת יותר.
תרגילי מיקוד הקול בחלל התהודה הקדמי:
עיצורים כמו ממ, נון ונג הם אלו שיעזרו לכם להרגיש את רטט הקול בחלק הקדמי של הפנים : סביב האף, בחלק הפנימי של חלל הפה, בשפה העליונה ואפילו בגשר האף ובמצח. זמזום תוך כדי לעיסה עם פה סגור ואח”כ עם פה פתוח, זמזום על 2 צלילים סמוכים במנעד הנמוך, הנעת הלשון בתוך חלל הפה, זמזום על 3 או 5 צלילים , תרגיל על ‘נג’ סירנה חופשית בלי צליל מוגדר בעליה ובירידה.

שחרור מתח בשורש הלשון:
מתיחת הלשון מחוץ לפה ואח”כ לכמה כיוונים בתוך הפה. הוצאת הלשון והנחתה על השפה התחתונה כשהשפה העליונה מעל הלשון (כמו סנדביץ’) במצב הזה, מזמזים 3 או יותר צלילים. תרגילי הוצאה והכנסת הלשון במהירות.
תרגילי ויסות נשימה תוך כדי הוצאת צלילים:
ליפ טריל – בירבור השפתיים, אפשר להיעזר באצבעות ולשים בשני צידי הפה כדי לשחרר את השפה העליונה לרטוט בחופשיות. יש אנשים שמותחים את השפה העליונה בתרגיל הזה וזה יכול להקשות על הביצוע. אפשר לטייל על המנעד בעלייה ובירידה או לקחת משפט משיר ולבצע אותו בעזרת התרגיל.
אפשר לשים את הלשון שוב על השפה התחתונה ולאפשר לה לרטוט גם היא.
תרגיל עם קשית או עם שפתיים נפוחות:.
תרגילים על עיצורים חוככים כמו וו’ ז’ וז’ אלו חלק משיטת ‘האקסנט’ שבה אני משתמשת בשעורי פיתוח קול עם תלמידיי. מטרתם לחבר בין שרירי התמיכה, זרימת האוויר וסגירת המיתרים.
לסיום תרגיל סירנה על התנועה או ( עם שורוק) מהצליל הנמוך ביותר על הגבוה ביותר כך שנוצר חיבור של כל המנעד ורצף של צלילים.
אפשר לבצע את התרגילים האלו ללא כלי נגינה כי אין בהם צלילים מוגדרים אפשר לבצע אותם כשאתם נוהגים או יוצאים לחצר לנשום אוויר או בדרך לאנשהו. הם קצרים ויעילים ומכינים את הקול שלכם לתרגילים גדולים יותר או לעבודה על שיר. התרגילים האלו הם סוג של מתאבן שבה לפני השירה עצמה.

את תטעמי

איך זה לשיר בלי לחשוש מה יגידו עלייך

את תרחיבי

את רפרטואר השירים שלך ותחשפי לסגנונות שלא הכרת

את תלמדי

מה הקול שלך מסוגל לעשות בעזרת הדרכה אישית

את תגלי

איך תרגילי קול ממוקדים פותחים לך את הקול

  עלות סדרת מפגשים הכוללת 10 מפגשים בהרשמה מראש – 2470 ש”ח 

אשמח לשמוע מכם

 עידית שגיא, אמנית רב תחומית מתארת את התהליך שהיא עוברת עם רותי 

גב עופר, הייטקיסט וזמר קלאסי חובב מספר על התהליך שעבר בלימודיו עם רותי

פזית שלף, פסיכולוגית ושחקנית, מספרת על איך זה ללמוד עם רותי 

מתוך מופע סיום שנה של תלמידיי בקונסרבטוריון רעננה

דרכים שונות לשחרר את הקול ולהפיק ממנו את המקסימום

בסדנת אמן בנאות סמדר, מנחה את אבי עם הצעיף

קורסים דיגיטליים במתנה

קורס דיגיטלי במתנה

לזמרים מקצועיים וחובבים

איך להשתחרר מחיקויים ולמצוא את עצמך בשיר?

כדי להשתחרר מחיקויים של אחרים, צריך קודם כל למצוא דרך להיות מקוריים ולהביא משהו מיוחד משלכם. בואו לגלות שיטה איך לגשת לכל שיר ולהוסיף לו את הטאצ' המיוחד שלכם.

קורס דיגיטלי במתנה

לזמרים מקצועיים וחובבים

הסוד שלמדתי מהמורה השבדי(ת) שלי

לא צריך לטוס לשבדיה כדי ללמוד איך הם עושים את זה. אני נסעתי בשבילכם, למדתי וארזתי עבורכם תרגילים שכל זמר צריך להוסיף לתרגול שלו כדי לשדרג את השירה שלו.

שאלות? בשביל זה אני כאן

כאן תמצאי שאלות ששאלו אותי אנשים לפני שהתחילו ללמוד איתי. במידה ולא תמצאי תשובה כאן לשאלתך הפרטית, צרי איתי קשר ואשמח לעזור לך

האם אפשר לבוא לשעור אחד נסיון לפני שנרשמים לסדרה כולה?

שאלה מצויינת, כן, אפשר לבוא לשעור ראשון יחיד כדי להתרשם. השעור בתשלום מלא של 300 ש”ח. במידה ותרצי להרשם לסדרה נוכל להתקזז בהתאם.

אני שרה להנאתי אבל אין לי נסיון קודם בפיתוח קול, האם ההדרכות שלך יתאימו לי?

חלק נכבד מהעבודה שלי עם תלמידים מוקדש לאנשים שלא למדו אף פעם לשיר ושזו הפעם הראשונה שלהם. מכיון שפיתוח קול זה תהליך מתמשך שדורש תקופה של התסגלות, הפנמה ואח”כ ישום ובכדי לדעת אם זה אכן בשבילך ושאת מסוגלת להכנס להתהליך הזה, אני מציעה כאן סדרה של 10 מפגשים. זאת סדרת מבוא לפיתוח קול שבה, את כבר תדעי ותחושי מה זה עושה לך ועד כמה היית רוצה להמשיך ללמוד לשיר ולהכניס הרבה שמחה לחייך.

האם אפשר ללמוד איתך גם באונליין במידה ולא מתאפשר לי להגיע לשעור הפיזי?

במציאות שלנו עכשיו, ובמידה ולא מתאפשר להגיע לשעור במרחב הפיזי, אני מלמדת בזום או בסקייפ וזה עובד יפה מאד. כמובן שעדיף להפגש בפעם הראשונה אצלי בסטודיו אבל אם זה לא מאפשר, אפשר באונליין. עדיף זה מאשר לוותר על שעורים בכלל כשאת כל כך רוצה להתחיל כבר לשיר.

האם אפשר ללמוד אצלך עם עוד חברה או עם בן זוג?

אני מלמדת זוגות חברים, הורים וילדים, בני זוג ומשפחות שלמות יחד. כמובן שהיחס מתפצל לשניים או ליותר אבל מניסיון רב של עבודה בכל מיני קומבינאציות, הבנתי שיש לזה ערך בפני עצמו ולפעמים אנשים נהנים משעורים משותפים יותר אפילו משעור פרטי אישי. אז כן בוודאי

מעניין אותך? צרי איתי קשר.

Pin It on Pinterest

Share This
דילוג לתוכן