פיתוח קול קלאסי

בל קאנטו – השירה היפה

פיתוח קול קלאסי

אם החלטת שאת רוצה ללמוד פיתוח קול בהפקה קלאסית, כי את אוהבת את סגנון השירה הזה, או כי מישהו אמר לך שזה יכול להתאים לך ולקול שלך, אבל את לא לגמרי בטוחה ורוצה להתנסות ולראות אם זה מתאים לך, אשמח לעזור לך.
לאחר שסיימתי את לימודי תואר האמן בשירה אופראית באקדמיה בלונדון והתחלתי להופיע בתפקידי אופרה סולניים, הבנתי עד כמה המקצוע הזה מלהיב, מרתק ומרחיב את הלב. יחד עם זה הוא גם מאד תובעני, דורש משמעת עצמית גבוהה ורצון אדיר לדרוש מהגוף ומהקול יכולות וירטואוזיות שאף סוג שירה אחר לא דומה להן.
הפקה קלאסית, גם אם לא תוביל אותך להיות זמרת אופרה, יכולה להסב לך המון חדוה וסיפוק ואני נהינת ללמד אותך לצד הפקות שירה אחרות בסגנונות מודרנים. שילוב מנצח שכל קול יכול להנות ממנו.

מה תלמדי בשעורי פיתוח קול קלאסי: חימום קול בסגנון קלאסי, פיתוח מנעד רחב, פיתוח אלמנטים בסגנון הקלאסי כמו שירת לגאטו. כל אלו בתוספת לחיזוק הקול על ידי תרגול מיוחד למטרה הזאת, עבודה על נשימה ויציבה כאבני יסוד לבניית הטכניקה הקלאסית, הכרות עם רפרטואר בשפות איטלקית, גרמנית, צרפתית ועוד. התמצאות בקריאת תווים ובקריאת פרטיטורה ובנוסף התנסות בתרגילים שהם בעצמם סוג של יצירות קלאסיות מתקופת הבארוק באיטלקית.
שירה קלאסית היא מסורת שירה שקיימת כבר למעלה מ 300 שנה ועוברת בין מורה לתלמיד כמו מסורת בעל פה. אי אפשר ללמוד לשיר מקריאת ספרים אבל כדי להבין את יסודות השירה הקלאסית, או ללמד שירה קלאסית, מומלץ להעזר בספרות מקצועית שיש ממנה המון.

להרגיש איטליה

שירה קלאסית תקח אותך למסע תרבותי באירופה 

גמישות

פיתוח וירטואזיות קולית, שירה במנעד של 3 אוקטבות

צלילות

אין כמו סאונד קלאסי למצוא את הקול הצלול ביותר שלך

להרגיש קלאסית

לשיר שירה קלאסית זה כמו להכנס לדרמה אנגלית טובה

 מחיר השרות: סדרת מבוא כוללת 10 מפגשים ב 2700 ש”ח

שעור יחיד במחיר 280 ש”ח

אשמח לשמוע מכם

בקונצרט מיצירותיה של המלחינה חנה לוי בבית גרטרוד בעין הוד

אפשר לשלב אופרה עם ג’אז וכך עשיתי כאן במופע שלי קאזה דל קאנטו עם פיטר דל

גב עופר – הייטקיסט וזמר טנור קלאסי לומד עם רותי שירה קלאסית

קורסים דיגיטליים במתנה

קורס דיגיטלי במתנה

לזמרים מקצועיים וחובבים

איך להשתחרר מחיקויים ולמצוא את עצמך בשיר?

כדי להשתחרר מחיקויים של אחרים, צריך קודם כל למצוא דרך להיות מקוריים ולהביא משהו מיוחד משלכם. בואו לגלות שיטה איך לגשת לכל שיר ולהוסיף לו את הטאצ' המיוחד שלכם.

קורס דיגיטלי במתנה

לזמרים מקצועיים וחובבים

הסוד שלמדתי מהמורה השבדי(ת) שלי

לא צריך לטוס לשבדיה כדי ללמוד איך הם עושים את זה. אני נסעתי בשבילכם, למדתי וארזתי עבורכם תרגילים שכל זמר צריך להוסיף לתרגול שלו כדי לשדרג את השירה שלו.

שאלות? בשביל זה אני כאן

שירה קלאסית מעניינת אותך אבל יש לך שאלות לפני כן? אם לא תמצאי כאן תשובה לשאלה שלך, צרי איתי קשר ואשמח לעזור

אף פעם לא שרתי שירים קלאסיים, האם את מלמדת מתחילים גמורים?

שאלה מעולה! כשאני מלמדת הפקה קלאסית, אני מתחילה מאפס עם כל אחד, כי סביר שיותר מאוחר יתגלו קשיים שנובעים מפערים שנוצרו בטכניקה. אז כן, אני מלמדת ממש מהצליל הראשון ודווקא לאנשים שלא למדו אף פעם שירה קלאסית, יותר קל ללמוד ולהפנים הרגלים קוליים חדשים מאשר אלו שכבר למדו טכניקה מסויימת ויצאו ממנה מבולבלים.

האם אפשר לשיר בהפקה קלאסית בכל גיל?

הפקה קלאסית כמו כל הפקה קולית אחרת נבנית בשלבים ובתהליך רב שנים. שירה קלאסית זה לא רק הפקה קלאסית שאותה אפשר ללמוד בכל גיל. מה שעוד נדרש זה שירה בשפות אירופאיות שונות ויכולת בסיסית לקרוא תווים ולהתמצא בנגינה בפסנתר או בכל מקלדת. לכן, הגיל משחק תפקיד משני בהחלטה מתי זה מאוחר מידי ללמוד ויותר חשובות היכולות שמניתי כאן למעלה.

למדתי הרבה שנים פיתוח קול ואני שרה בסגנונות מחזות זמר, פופ ורוק אבל מעונינת ללמוד שירה קלאסית. האם זה אפשרי וכמה זמן התהליך הזה יכול לקחת?

אם למדת פיתוח קול ואת כבר שרה , את בוודאי יודעת שלקח לך תקופת זמן להפנים את מה שלמדת בשעורי פיתוח קול ולהגיע לרמה שאת נמצאת בה כיום. שירה קלאסית דורשת זמן נוסף כי רוב הרפרטואר כתוב בשפות איטלקית, גרמנית, צרפתית, אנגלית ולטינית. הטכניקה הקולית כוללת בתוכה גם הפקה והגייה של שפות אלו ואחרות ולמידה של יצירות מוזיקליות מורכבות. יש האומרים ששירה קלאסית דורשת לפחות 8 שנים ומנסיוני אף יותר במידה ורוצים להגיע לרמה מקצועית בתחום. אם המטרה היא רק להתנסות בהפקה אחרת שתתרום לטכניקה שכבר יש לך בשירה של מוזיקה עכשווית, אז תהליך זה יהיה קצר הרבה יותר.

מה מאפיין שירה קלאסית ושאין אותו בשירה של כל סגנון אחר?

הפקה קלאסית בנויה על יסודות שירת הבל קאנטו האיטלקית מהמאה ה 19. המאפיינים שלה הם: שירת לגאטו מושלמת שבה האוויר זורם דרך התנועות והעיצורים בצורה חלקה ומאפשר חיבור בין התנועות. מה שעוד מאפיין את השירה הקלאסית זה פיתוח מנעד קולי רחב ואחיד המשלב הידהוד מאוזן בין חלל חזה לחלל ראש. באררכיה שבין צליל ומילים, הצליל חשוב יותר, הרגיסטר השולט הוא רגיסטר ראש, והמנח של קופסת הקול נמוך יותר מאשר בכל הפקה אחרת, מה שמאפשר חלל תהודה רחב וגדול באזור הלוע, ויברטו אחיד ויציב. מעבר לכל, שירה קלאסית נקראת גם שירה אמנותית כי היא מחברת אלמנטים מוזיקלים, טקסטואלים,  היסטורים, תרבותיים ובדרך כלל מלווה על ידי תזמורת, הרכב קאמרי או כלי הרמוני אחר שהחלק שלהם חשוב לא פחות מהחלק של הזמר הסולן המוביל את היצירות האלו.

מעניין אותך? צרי איתי קשר.

Pin It on Pinterest

Share This
דילוג לתוכן