איך יוצרים קשר בין תרגילי פיתוח קול והשירים עצמם?

בשבוע שעבר סיימתי את החלק הראשון של תכנית ההוראה למורים לפיתוח קול עם המורה המהוללת ג’ני לובטרי בניו יורק. בשני חלקיה האחרים של התכנית אשתתף בקיץ 2021.
שלושה ימים עמוסי שעות זום וברוכים בשעורים, הרצאות, הדגמות בלייב וכל זה בשעון ארה”ב, הרגשתי כאילו עברתי מקלחת או יותר נכון אמבטיה חמה של תרגילי קול. טכניקה טהורה שמוגשת במקצועיות על.
האלמנט שהיה חסר לי בחלק הזה של התכנית ואני בטוחה שהוא יגיע בהמשך, זה החיבור של כל זה עם השירים עצמם ועם הרגש שאנחנו מבטאים דרכם.
ותוך כדי כך, שאני אומרת לעצמי שטכניקה זה לא מספיק כדי לעבור מסך, להיכנס ללב של המאזינים שלנו ולעורר את מיצי ההתרגשות, נזכרתי בשאלות ותהיות ששמעתי מתלמידיי לא פעם. חלקתי אותם עם תמי שנשאלה גם היא פעמים אינספור את אותם שאלות וכך התעוררה בנו שיחה שנוגעת בדיוק בתפר ובחיבור הזה בין אימון קולי/טכניקה קולית והשירים עצמם.
תלמידים שאלו אותנו כשהם מבצעים תרגילי פיתוח קול :’האם ככה נשמע כשנשיר’ או ‘איך ניישם את התרגילים האלו בשירים או ‘האם הקול ישתנה או שצריך לעשות משהו במכוון’.
לא אני, לא אתם ולא האנשים שלומדים פיתוח קול, רוצים להפוך למכונות שירה שטכניקה זה הדבר היחידי שמניע אותם. הרי ברור שמה שמושך אותנו לעסוק בשירה ובמוזיקה, זאת ההזדמנות הבלתי מנוצחת לבטא את עומק רגשותינו דרך שירים. זאת האומנות שאליה נכסף ליבנו והדובדבן שמרחף מעל כל טכניקה קולית.
השיחה של תמי קצין ושלי השבוע בהקוראות בקול היא המשך טבעי לשיחה הקודמת שלנו בנושא האימון הקולי ואם עוד צפיתם בה, מומלץ ביותר.
בשיחתנו הנוכחית, העלנו פתרונות יצירתיים לתרגילי פיתוח קול שמחברים בין הטכניקה והשירים עצמם ודיברנו על כמה חשוב להבין את מטרתו של כל תרגיל ואיך בעזרתו אנחנו מקדמים את השירה שלנו.
אז מה שנשאר לכם לעשות זה להכנס כאן לקישור. לשיפור הטכניקה הקולית ולחיבורה עם השירים שאתם הכי אוהבים אתם מוזמנים למפגשי פיתוח קול אישיים.

לשיחה של הקוראות בקול על האימון הקולי ותרגילי קול – איך יוצרים קשר בינם ובין השירים עצמם

אשמח לשמוע מכם

עקבו אחרי ברשתות החברתיות

צור קשר

0 תגובות

שלח תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Pin It on Pinterest

Share This
דילוג לתוכן